logo

Salon Perdesi

Ev dekorasyonu için en güzel döşenen odalardan biri olan salon, hem salon mobilyaları hem de salon dekorasyonu hem de salon perde modelleri ile bir bütünlük içinde olması gerekiyor. 2016 salon perde modelleri, tıpkı önceki yıllarda olduğu gibi yine fon perde modelleri ile dizayn ediliyor. Son derece dekoratif tarz ile hazırlanan 2016 salon perde modelleri, özellikle canlı renkler ile tasarlanıyor.

Salon perde modeli seçerken evin konumu, boyutu ve güneş alıp almaması oldukça önemlidir. Güneş gören salonlarda dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Güneş görmeyen salonlarda ise açık renklerde salon perdeleri tercih etmelisiniz. Salonunuza canlı bir görünüm vermek için zıt renkleri kombinleyerek perde seçimi yapabilirsiniz. Özellikle pembe – gri, mavi – turuncu gibi renkler harika bir uyum sergileyecektir.

Salon perdeniz de geleneksel bir görünüm oluşturmak istiyorsanız kumaş seçiminiz önemlidir. Uzun yıllar modası eskimeyen ipek, kadife ve koton kumaşlardan perde seçimi yapmalısınız. Diğer yandan büzgülü perdeler koyu renk mobilyaları yumuşatır ve salonunuzun zerafetini arttırır.

Stor, desenli, boncuklu ve zebra salon perdelerini galerimizden bakarak fikir edinebilirsiniz.