logo

Stor Perde

STOR PERDE ÖZELLİKLERİ

Stor perdeler özel üretim tekniklerinden geçer ve her kumaştan üretilmesi mümkün değildir. Üretiminde kullanılan apre malzeme, perde kumaşının sert bir özelliğe sahip olmasını sağlar. Stor perdeler kolay kolay leke tutmazlar ve net bir görünüme sahiptirler. Temizlik konusunda da büyük bir rahatlık sunan stor perde modellerinin kullanım süresi 4 ile 6 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu özel üretim perdeler, güneş ışığına karşı da işimizi rahatlatacak özelliklere sahiptir Tamamen kapatıldığı taktirde güneş ışınlarının içeriye girmesi oldukça güçtür.

STOR PERDE KUMAŞLARI

Stor perdelerin kullanımına ve özelliklerine göre kumaşları da farklılık göstermektedir. Kullanacağınız alana ve fiziki koşullara göre stor perde kumaşlarından birini seçebilirsiniz. Eğer toz barındırmayan bir alanda kullanacaksanız perdelerinizi pamuklu kumaştan seçmeniz gayet uygun olacaktır. Çünkü pamuklu kumaşa sahip stor perdelerin yıkanabilmesi mümkün değildir. Ömrü uzun olan polyester kumaşlar için daha dayanıklı perdeler diyebiliriz. Uzun ömürlü olmasıyla birlikte en kaliteli ve fiyatı diğerlerine göre fazla olan kumaşlardır. Bununla birlikte en dayanıksız ve kısa ömürlü olan perde kumaşı ise ketendir. Her ne kadar duruşu ve modern, spor havası hoşumuza gitse de güneş ışınlarına uzun süreli direnç gösterememesi nedeniyle dayanıksızdır. Ancak güneş almayan camlarda kullanılmasıyla ömrü bir nebze uzatılabilir. Polyester gibi dayanıklı olan bir diğer kumaş türü ise şantuktur. Şantuk kaliteli ve dayanıklı olmasına rağmen güneşe karşı güçsüz yapısı nedeniyle bir süre sonra soluk ve yıpranmış bir görünüm sergiler.

Stor perdelerin temizliğinde yıkama talimatlarına uymamız perdenin ömrü açısından önemlidir. Hassas olan perdeleri ıslak bir bezle veya perdeyi çıkararak yumuşak bir fırçayla temizleyebiliriz.

Bu yazımızda sizler için en güzel stor  perde modellerini galeri olarak tanıtım amaçlı derledik.